Odgrzybianie klimatyzacji

czyszczenie klimatyzacji warszawaZarówno w domu czy w biurze tak samo należy odgrzybiać klimatyzację w samochodzie. Pleśnie i grzyby znajdujące się wewnątrz klimatyzacji samochodowej mogą być przyczyna wielu poważnych chorób, których leczenie w najlepszym wypadku kończy się antybiotykiem. Ponadto pleśnie i grzyby znajdujące się w układzie klimatyzacji mają nieprzyjemny zapach co w połączeniu z dmuchawa klimatyzacji daje dyskomfort podczas jazdy samochodem.

Dlatego warto stosować profilaktykę, czyli regularne odgrzybianie klimatyzacji samochodowej. Jeśli zaniedbany nasza klimatyzację może być konieczne wyjęcie parownika i dokładne oczyszczanie, a to już jest dość kosztowne. Ozon, którym czyści się klimatyzację samochodową utleniania, zabija i usuwa bakterie, grzyby i pleśnie oraz kurz. Cały proces odgrzybiania klimatyzacji samochodowej trwa od 20 do 40 min.

Metodę tę stosujemy we wszelkich systemach klimatyzacji sterowanych ręcznie lub elektronicznie (klimatronik), w autach z filtrem przeciwpyłowym lub bez filtra. Cały proces czyszczenia klimatyzacji samochodowej i dezynfekcji układu klimatyzacji odbywa się bez jej demontażu. Przed czynnością odgrzybiania należy wymienić filtr przeciwpyłkowy.